Kraati Bionicle

29. listopadu 2008 v 20:31 | Toa Kopaka |  >>Kraata<<

Kraata jsou hadovité bytosti, které sužovaly Mata Nui po celá staletí. Jsou součástí samotné Makutovi podstaty a dokáží rozsévat nákazu všude, kde se objeví. Jsou zodpovědné za nakažené masky síly, které byly nalezeny na Rahi. Přijde-li Kraata do kontaktu s Protodermis, může se vyvinout v mocného Rahkshi.

Kraata jsou mnohem silnější než Krana. Je známo přes 42 typů Kraata. Kraata začíná svůj život na stupni 1, skrývá se ve skalních trhlinách a dále rozvíjí své síly na další stupně.
Častokrát jsou Kraata vyrobené k nákaze masek Kanohi. Jestliže se Kraata dotýká masky Kanohi, nakazí ji a způsobí, že nositel začne sloužit Makutovi. Některé Kraata jsou speciální. Velmi málo Kraata se vyvine až do vzácného 7. Stupně, ve kterém se barva Kraaty přemění na neonově purpurovou a je považován za Kraata stínu, který může infikovat masky na dálku. Další zajímavá vlastnost je Protodermis faktor. Jestliže je Kraata ponořený do energizujícího Protodermis po delší dobu, pomalu se přemění z organického do anorganického a stanou se Rahkshi.
Zde je seznam hlavních Kraata které se přeměnili do známých Rahkshi - Turahk, Lerahk, Panhark, Vorahk, Guurahk a Kurahk.
Jen těchto šest Kraata dostali jména, např. Za a Vo,... Všechny ostatní nejsou zařazeny v tomto seznamu do kategorií.

STUPEŇ 1STUPEŇ 2STUPEŇ 3STUPEŇ 4STUPEŇ 5STUPEŇ 6
Kraata-Za
Kraata-Ye
Kraata-Xi
Kraata-Vo
Kraata-Ul
Kraata-Cu
POPIS KRAATA STUPŇŮ
STUPEŇ 1:První stupeň Kraata je zcela řízený instinktem. Plazí se skrz nejhlubší a nejtmavější místa na Mata Nui, věčně nucený vyhledávat masky a nakazit je.
STUPEŇ 2:Druhý stupeň Kraata má malou inteligenci k mluvení, ale ví toho dost aby utekl z nebezpečí a vyhnul se světlu. Kraata v tomto stupni často vytváří svůj domov v bažinatých hlubinách na močálech Le-Wahi.
STUPEŇ 3:Třetí stupeň Kraata je schopný vyhnout se polapení a je způsobilý k obraně sebe samého (jestliže je zahnaný do úzkých). Mnoho z těchto Kraata se skrývá v štěbinách jeskyní a tunelů na Mata Nui, čekají na možnost nakazit masky procházejících bytostí.
STUPEŇ 4:Čtvrtý stupeň Kraata se může vyhýbat pastem a dokonce i krátký čas odolává slunečním paprskům. Tyto Kraata jsou dost chytří na to, aby věděli o Matoranech, přepadávají je a pokouší nakazit jejich masky.
STUPEŇ 5:Pátý stupeň Kraata má rozvinuté své síly a vědí jak a kdy je nejlépe použít. Tyto Kraata znají Makutovo vůli a aktivně vyhledávají masky Matoranů, aby je mohli nakazit.
STUPEŇ 6:Šestý stupeň Kraata si zcela uvědomuje cíle svého poslání a je perfektní v kontrole svých sil. Kraata v tomto stupni jsou ve stálém spojení s Makutou a uskutečňují jeho příkazy s prohnaností a velkou odborností.
STUPEŇ 7:Proslýchá se, že sedmý stupeň kraata existuje, je schopen nakazit masky z velké vzdálenosti a šeptá se o něm jako o stínovém Kraata. Jestli je tato pověst pravdivá, tento Kraata musí být nejinteligentější a nejsilnější ze všech Makutovo služebníků a chrání samotné Rahkshi.
//<![CDATA[ sklikBanner({ codeId: 51, formatId: 43, url: new String(window.location.href), cborder: '000000', cbackground: 'ffffff', ctitle: '666666', ctext: '000000', curl: '666666', simg: 0 }); //]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama