Masky Kanohi

29. listopadu 2008 v 20:25 | Toa Kopaka |  >>Masky Kanohi<<

U Matoranů znamená Kanohi "maska" a každý Matoran, Toa a Turaga nosí Kanohi masky v téměř každé situaci. Velmi zřídka jsou Kanohi viděny mimo. Jestliže jsou Kanohi masky odebrány jejich nositeli na delší čas, nositel začne slábnout. Zatímco Matoran může bez masky zemřít, Toa ne, Toa budou jen oslabeni a budou odkryty jejich slabé stránky.

Některé Kanohi mají zvláštní moc, jiné jsou jen pro okrasu a další jsou užívány jako odměny - prémie. Kanohi jsou jedním z jendůležitějších předmětů na všech ostrovech. Jsou více než jen masky, jsou totiž součástí kohokoliv kdo je nosí.

Kanohi jsou vyrobeny z Kanoka Disků, které jsou využívány na Metru Nui. Jsou založené na síle Kanoka Disků, úroveň síly a oblast ze které Disk pochází, se odráží na síle a druhu nové masky.
Například když má disk z Ko-Metru úroveň 8 (zmrazovací disk), tak se z něj stane maska Kanohi zmrazení. Kanohi vyrobéné z Kanoka disků se sílou úrovně 1-6 mají malou nebo žádnou sílu a jsou užívané k výrobě Masek Matoranů. Jestli Kanoka Disk měl úroveň 7, pak bude Maska Kanohi maskou vznešenou (Noble Mask).

Na Ta-Metru výrobce masek pracuje dnem i nocí, jestliže je na masce jediná malinká chybička, tak je Kanohi Maska bezcenná a musí být vhozena do Protodermis reklamačního centra, kde je v peci roztavena. Pak se může materiál použít znovu k výrobě.
KOPAKANUJU TURAGAMATOROKOPAKA NUVATOA NUJUONUAWHENUA TURAGAONEPUONUA NUVATOA WHENUA
TAHUVAKAMA TURAGAJALATAHU NUVATOA VAKAMA
POHATUONEVA TURAGAHUKIPOHATU NUVATOA ONEWA
GALINOKAMA TURAGAMAKUGALI NUVATOA NOKAMA
LEWAMATAU TURAGAKONGULEWA NUVATOA MATAU
Great MaskNoble MaskNuva MaskPOPIS

Kanohi Hau (Great Mask): Velká maska stínění. Maska ochrání před útokem o kterém uživatel ví, ale proti nečekané léčce neochrání.

Kanohi Hau (Nuva Mask): Maska poskytne nositeli a ostatním v jeho okolí ochranu před nejmocnějšími útoky, ale ne proti nečekaným léčkám.

Kanohi Miru (Great Mask): Velká maska levitace. Umožňuje nositeli plout a plachtit ve vzduchu.

Kanohi Miru (Nuva Mask): Umožňuje nositeli a těm, kteří jsou v těsném okolí vznášet se ve vzduchu a dosahovat úžasných výšek.

Kanohi Akaku (Great Mask): Velká maska rentgenového vidění. Umožňuje uživateli vidět skrz zdi a odhalit skryté věci.

Kanohi Akaku (Nuva Mask): Silnější velká maska rentgenového vidění nošená Toa Nuva. Umožňuje uživateli a ostatním v jeho blízkém okolí vidět zkrz zdi a odhalit léčky, které jsou tvořeny iluzí.

Kanohi Kaukau (Great Mask): Velká maska dýchání pod vodou. Umožňuje nositeli dýchat pod vodou.

Kanohi Kaukau (Nuva Mask): Umožňuje nositeli dýchat pod vodou po neomezenou dobu, je účinná i v extrémních hlubinách.

Kanohi Kakama (Great Mask): Velká maska rychlosti. Umožňuje nositeli v mžiku překonat ohromné vzdálenosti.

Kanohi Kakama (Nuva Mask): Umožňuje nositeli a ostatním v blízkém okolí pohybovat se ohromnou rychlostí a projít skrz pevné objekty bez zranění.

Kanohi Pakari (Great Mask): Velká maska síly. Zvyšuje nositeli hrubou fyzickou sílu.


Kanohi Pakari (Nuva Mask): Zvyšuje sílu nositele a všem v blízkém okolí.

Kanohi Huna (Great Mask): Velká maska utajení. Umožní nositeli se změnit v neviditelného.


Kanohi Huna (Noble Mask): Vznešená maska utajení. Umožní nositeli stát se neviditelným.

Kanohi Mahiki (Great Mask): Velká maska iluze. Umožní nositeli nejen vytvářet iluze, ale umí je i přeměnit ve skutečnost.

Kanohi Mahiki (Noble Mask): Vznešená maska iluze. Umožní nositeli vytvořit iluze pro klamání protivníka, nebo utéci před odhalením.

Kanohi Matatu (Great Mask): Velká maska telekineze. Umožňuje nositeli hýbat s předměty a bytostmi jen jeho myslí. Nositel musí být schopen vidět jeho cíl, aby mohl působit na předmět. Tato maska je navržená tak, aby z ní byla co největší viditelnost.

Kanohi Matatu (Noble Mask): Vznešená maska telekineze. Umožní nositeli pohybovat objektem pouhou myšlenkou. Čím silnější myšlenka, tím větší síla.

Kanohi Rau (Great Mask): Velká maska překládání. Umožní nositeli číst a studovat starověká nářečí Matoranů a rozmět mluvenému slovu.

Kanohi Rau (Noble Mask): Vznešená maska překladu. Umožňuje nositeli číst a studovat starověké jazyky, magické písmo a symboly.

Kanohi Komau (Great Mask): Velká maska kontroly myšlenek. Umožňuje nositeli přímo řídit činnost dalších bytostí.

Kanohi Komau (Noble Mask): Vznešená maska kontroly myšlenek. Umožňuje nositeli vzdáleně kontrolovat a přikazovat jednání ostatních bytostí.

Kanohi Ruru (Great Mask): Velká maska nočního vidění. Umožňuje nositeli svítit na cestu ostatním Toa, dále maska umožňuje nositeli rentgenové vidění.

Kanohi Ruru (Noble Mask): Vznešená maska nočního vidění. Dává uživateli možnosti vidět v každé úrovni temnoty.


Kanohi Kiril (Noble Mask): Vznešená maska regenerace. Dává nositeli sílu na opravu neživých objektů a budov.


Kanohi Avohkii (Great Mask): Velká maska světla, kterou nosí Takanuva. Maska jasně svítí a její síla je v tom, že může přinést světlo do temnoty. Takanuva může masku použít k převedení nepřátelského hněvu do pocitu míru, nebo oponena zmrazit ve sloupu oslnivého světla.


Kanohi Kraahkan (Great Mask): Umožní nositeli rozprostřít temnotu a do hrdinských srdcí vnést zlobu, obavu a hněv.


Kanohi Vahi (Great Mask): Velká maska času. Umožní uživateli zpomalit, nebo zrychlit čas kolem něj.


Kanohi of Elemental Energy: Maska elementární energie. Může hojit elementární energii Toa. Tato maska je používaná ve hře, ale nemá úřední jméno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 takanuva takanuva | 24. prosince 2008 v 11:03 | Reagovat

JO MAM MASKU SVETL NO A MOC SILNU

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama